Alışveriş sepetiniz boş!

İptal & İade Şartları

İade Şartları


Perukliz.com, iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Yapılan alışverişlerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır. Ürünün hatalı veya eksik olması durumunda müşteriye ilk teslimattan sonraki oluşacak kargo ücretleri Perukliz.com tarafından karşılanır. Teslimat şahsın kendisi veya birinci dereceden akrabalarına kimlik ibrazı ve imza karşılığı sonucunda yapılır. Tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' kapsamında 14 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır. Perukliz.com'da satılan her mal 14 gün içerisinde iade alınabilir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:
İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ile ilgili olarak iletişim bilgileri sayfamızdaki telefon numaralarımızı kullanarak bizi aramanız ve iade sürecini başlatmanız gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünü orijinal faturası (sizdeki bütün kopyaları) ve ürün iade/değişim formunu (eksiksiz olarak doldurulmuş şekilde) ile göndermeniz gerekmektedir.
İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle 'ayıplı ürün' durumundadır. Kurulum sonrası "ayar" veya "montaj" gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; tüketici, teslim tarihten başlayarak 14 gün içinde bu ürünün değiştirilmesini, iadesini ya da ücretsiz tamirini isteyebilir.
İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalarda Perukliz.com sorumluluk kabul etmez.
Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.


İade İşlemleri


Gelen ürün öncelikle tarafımızca incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 1 ile 2 hafta arasında değişmektedir.
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
1. Ürünün faturası (Ürünle beraber gelen 2 nüsha fatura da gönderilmelidir.),
2. İade formu,
3. 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünün orijinal kutusuna hasar vermemek için ürünü ikinci bir koli içinde bize göndermeniz gerekmektedir.
Ancak bazı ürün gruplarımızda ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
İade servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı iş gününden itibaren 3 gün içerisinde işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler yaklaşık 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise yaklaşık 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, (faturanın arka kısmında yer alan 'iade bölümü' mutlaka doldurulmalıdır, aksi halde iadeniz işleme alınmayacaktır) paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve Peruk Liz'nın doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir 'İADE FATURASI' ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini 'İADE FATURASI' kesilmediği takdirde tamamlayamıyoruz.
Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.


Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler


Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, üzerinde açma, boyama, kesme ve benzeri işlemlerin yapıldığı giyim, saç vb. ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs., Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.
T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade etmeniz ve değişim yapmanız söz konusu değildir.


Siparişimi nasıl iptal edebilirim?


İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım->Siparişlerim” bölümünden kontrol etmelisiniz. Buradan sipariş numaranızı bulabilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi, isim ve soyisminizi ve sipariş numaranızı destek@perukliz.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.
İletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçerek iptal işlemi için gerekli olan bilgiyi müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz.


İadeniz elimize ulaştıktan sonra


İade kargonuz Peruk Liz'ya ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderiyor ve ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza veya havale/EFT yapmışsanız banka hesabınıza iade ediyoruz. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Değiştirme Şartları


Peruk Liz'dan yaptığınız herhangi bir alışverişte ürünü teslim aldığınız andan itibaren 3 gün içerisinde ürün için değişim isteyebilirsiniz.
Satın aldığınız ürün bedeninize olmaz ise, teslimattan itibaren en geç 3 gün içerisinde tarafımıza bildirerek beden değişimi isteyebilirsiniz. Değişim yapmak istediğiniz ürün deneme haricinde kullanılmış olmamalıdır.
Bay ve Bayan iç giyim ürünleri değişime tabii değildir.
Satın almış olduğunuz ürün bedeni/numarası üzerinize olmaz ise iletişim adreslerimizden bize ulaşarak veya iletişim formunu kullanarak talebinizi iletmelisiniz. Değiştirmek istenen ürün alıcı tarafından kargo ile karşı ödemeli olarak tarafımıza yollanmalıdır.


Özel Koşullar


Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde pakedinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemli. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.
Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.
Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


 

CR2 HTML Module